Transmiter samochodowy – wynalazek XXI wieku

Transmiter samochodowy to małe urządzenie mogące zmieścić się w kieszonce spodni. Jest zbudowane z wtyki 12V oraz najczęściej z miejscem na USB, kartę SD, AUX oraz z ekranem cyfrowym wyświetlającym ważne informacje. Transmiter samochodowy może być wyposażony także w przyciski przewijające muzykę lub odbierające połączenia telefoniczne. Podłącza się go w gniazdku od zapalniczki samochodowej. W dzisiejszych czasach jego obecność jest obowiązkowa w każdym samochodzie osobowym.

Funkcje transmitera samochodowego

Transmiter samochodowy w aucie pełni swoiste funkcje, takie jak: 

  • funkcje ładowarki – dzięki wbudowanemu wejściu USB możemy podłączyć do niego, przez kabel, telefon i go naładować,
  • funkcje zestawu głośno mówiącego – wejście na kabel AUX pozwala nam na rozmawianie w bezpiecznym sposób przez telefon podczas jazdy oraz bezpieczne odbieranie połączeń, 
  • funkcję transmitera muzyki – możemy skonfigurować transmiter oraz radio samochodowe na odpowiedniej częstotliwości, mogąc w ten sposób (po uprzednim połączeniem się transmitera z telefonem, np. poprzez Bluetooth) puszczać swoją ulubioną muzykę ze swoich playlist.

Transmiter samochodowy (zobacz taki) zużywa z akumulatora tylko 12V, bardzo mało w porównaniu do głośników ładowanych w gniazdkach 230V. Małe zużycie energii sprawia, że transmiter jest ekologicznym produktem. Dzięki wielu funkcjom oraz dbaniu o środowisko warto przerzucić się na transmitery samochodowe i używać ich podczas codziennej jazdy.