Miernik grubości lakieru to nowoczesne urządzenie, które cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Prawidłowe użytkowanie urządzenia jest niezwykle proste i poradzi sobie z tym każdy kierowca. Z miernika skorzystamy wtedy, gdy chcemy nabyć auto używane i chcemy sprawdzić jego bezwypadkowość. Jak zbadać auto za pomocą miernika lakieru? O czym warto pamiętać?

Przystąpienie do badania

Na samym początku należy zadbać o czystość powierzchni metalowej, którą będziemy badać. Zabrudzenia różnego typu mogą bowiem zawyżyć wyniki pomiaru, co warto mieć na względzie. Ponadto, sam pomiar powinien być wykonany w dobrych warunkach pogodowych – nie może być zbyt gorąco, ani zbyt zimno.

Korzystanie z elektronicznego urządzenia nie wymaga specjalnych umiejętności. Jeśli chcemy dokonać pomiaru, należy przyłożyć sondę prostopadle do badanej powierzchni i lekko ją docisnąć.

Dobrą opcją jest rozpoczęcie badania od dachu, następnie przesuwając się na pozostałe elementy auta. Nowoczesne mierniki posiadają ekrany LCD, dzięki którym szybko uzyskamy potrzebne dane. 

Nowoczesne rozwiązania

Zazwyczaj fabryczna grubość lakieru oscyluje w granicach od 70 um do 170 um. W przypadku drugiej warstwy lakieru, pomiar z badania miernikiem będzie nawet dwukrotnie wyższy, o czym warto pamiętać.

Jeśli w trakcie korzystania z miernika grubości lakieru pojawi się wartość 400 um lub więcej, wtedy mamy do czynienia z miejscami szpachlowanymi. Nie każdy pojazd jest jednak pomalowany tak samo jednolicie, dlatego różnice w grubości lakieru mogą wynieść nawet do 40%. 

Miernik lakieru https://www.dlalakierni.pl/mierniki-lakieru to popularne urządzenie, które uchroni nas przed zakupem auta naprawianego i powypadkowego. Urządzenie jest niezwykle łatwe w użyciu i pozwala ustalić stan faktyczny samochodu. Mierniki posiadają czujniki z tworzywa sztucznego, które są bezpieczne dla powłoki lakierniczej.