Przede wszystkim jest to kwestia estetyki całości. Jeżeli w samochodzie utrzymuje się przyjemny zapach nawet dojazd do pracy może być przyjemnością. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre, zapachy mogą być drażnią, a te nazbyt intensywne mogą doprowadzić do zawrotów głowy, szczególnie w upalne dni przed schłodzeniem auta. Dochodzimy, więc do wniosku, że zapach powinien być nie tylko przyjemny, ale również uspokajający lub poprawiający skupienie. 

Jaki zapachów do auta powinniśmy unikać?

Optymalnie powinniśmy utrzymywać w aucie zapach świeży autokosmetyk.com/perfumy-do-samochodu i niezbyt intensywny. Zimą perfumy do samochodu mogą być nieco mocniejsze, ponieważ chłodna temperatura je osłabia, natomiast latem sięgać powinniśmy po delikatniejsze. 

Najgorzej na kierowcę działają zapachy słodkie, kojarzące się z jedzeniem oraz orientalne. Skutecznie obniżają one koncentrację, a przy gorszym samopoczuciu powodować mogą zawroty głowy. Najgroźniejsze jednak jest działanie usypiające, czego nie powinno się mylić z kojącym. Po ciężko przespanej nocy lub dłuższej trasie mogą okazać się nawet niebezpieczne. 

Na które perfumy do samochodu warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zapachy kwiatowe. Dają one aromaty kojarzące się z czystością, co z pewnością pozytywnie wpłynie na odczucia z jazdy. 

Następne są perfumy cynamonowe, goździkowe oraz o aromacie kawy. Poprawiają one koncentrację oraz działają pobudzająco. 

Wybierając zapachy typu „cytrusowe orzeźwienie” możemy spodziewać się lekkiego pobudzenia, przy jednoczesnym braku efektu rozproszenia. Ten typ perfum cechuje się również poczuciem świeżości, równoległe nie będąc nachalnym czy dominującym. 

W którą półkę cenową celować przy zakupie perfum do auta?

Eksperymentując z coraz nowymi zapachami nie ma potrzeby zaopatrywania się w te najdroższe. Gdy trafimy w nasze gusta możemy zainwestować w nieco wyższą półkę, przez co zapach będzie utrzymywał się nieco dłużej, a my będziemy zwolnieni z potrzeby ciągłego dokupowania nowych perfum.