Brytyjska marka, która powstała w roku 1922 zaskakiwała swoimi modelami i jest to aktualne także dziś. Nie bez powodu samochody tej marki są często zachowywane i pielęgnowane przez fanatyków. To samo dzieje nadal, gdyż produkcja samochodów ciągle trwa, a użytkownicy mogą się cieszyć luksusem i pięknem opakowanym w elegancką formę.

Jaguar XF – model stworzony, aby zadziwiać

Tak też się stało, ponieważ produkcja rozpoczęła się w roku 2008 a jego komponenty i styl zostały zapożyczone do innych modeli. To pokazuje jakim fenomenem i jak bardzo trafił w gusta od razu po opuszczeniu fabryki. Od samego początku design znacznie wyróżniał się na tle innych modeli z gamy, jaką oferował producent. Zostały zastosowane zostały lampy podłużne, jak ma to się w większości samochodów, gdyż w starszych modelach popularne były dwa okrągłe klosze. Za nadkolami pojawiły się skrzela, a na tyle znalazły się nowoczesne długie światła, które zostały przecięte długą chromowaną listwą. Zmiany, które zaszły dały możliwość konkurencji z innymi modelami z tego segmentu.

To, co najpiękniejsze kryje się w środku

Wnętrze Jaguara rozpieszcza wykonaniem oraz jakością. Ogromną zaletą jest także elegancki design, który zachwyca kierowcę oraz pasażerów. Do wykończenia użyto materiałów najlepszej jakości i są to między innymi: drewno, aluminium oraz skóry. Tunel środkowy, który zaskakuje wykończeniem, zawiera w sobie rozwiązania, które potrafią wzbudzić zachwyt. Nowością staje się skrzynia biegów, której duże pokrętło do zmiany przełożeń podczas odpalenia silnika wysuwa się automatycznie oraz chowa, gdy gasimy samochód. Poruszając temat silników, producent wprowadził kilka silników benzynowych oraz silników diesla tak więc każdy może znaleźć coś dla siebie.