Jedną z najbardziej pomijanych porad dotyczących konserwacji samochodu jest utrzymywanie lakieru samochodu w czystości. Nie tylko na powierzchni, ale także we wszystkich zakamarkach pod spodem. Aby utrzymać swój samochód wygląd jak nowy, należy rutynowo używać gliny samochodowej, aby usunąć brud i zanieczyszczenia spod lakieru. Glinka do lakieru, również powszechnie określane jako auto gliny jest materiałem, który działa jak maska gliny po zastosowaniu do powierzchni. To działa jak dodatkowa skóra dla pojazdu i pomaga odpychać brud.

Co to jest glinka samochodowa?

glinka do lakieru

Glinki samochodowe to materiały, które po nałożeniu na powierzchnię samochodu działają jak gliniana maska. Są one wykonane z różnych rodzajów materiałów i mogą być używane do czyszczenia, uszczelniania i ochrony lakieru na samochodzie. Glinka do lakieru dostępna jest w sklepach internetowych.

Jak używać glinki samochodowej do głębszego czyszczenia

Najpierw umyj samochód, używając roztworu do mycia samochodu, aby pozbyć się brudu i kurzu. Następnie usuń wszelkie naklejki lub wosk z samochodu. Jeśli są naklejki, które chcesz usunąć, ale nie chcesz ich wyrzucać, spróbuj użyć papierowego ręcznika z odrobiną spirytusu mineralnego lub pasty bez rozpuszczalnika.

Weź około dwóch łyżek stołowych glinki samochodowej i rozprowadź ją równomiernie na ręczniku papierowym. Następnie wyczyść samochód ręcznikiem papierowym, aby zebrać wszelkie zabrudzenia.

Po zakończeniu czyszczenia można usunąć nadmiar gliny.