Kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne i spada temperatura, musisz być gotowy. Dlatego wiele samochodów dostępnych obecnie na rynku wyposażonych jest w funkcje, które pozwalają kierowcom zachować komfort, gdy na zewnątrz nie jest już tak miło. Niektóre z tych samochodów mają tak zwaną „niewidzialną wycieraczkę”.  Wyjaśnijmy więcej na ten temat i jak możesz zauważyć taką w swoim przyszłym pojeździe.

Czym jest „niewidzialna wycieraczka”?

niewidzialna wycieraczka

Ta technologia jest tak naprawdę dość prosta. To system, który reguluje ilość wody na szybie, niezależnie od tego, czy pada deszcz, czy nie. Jeśli krople wody są zbyt niskie, nie pozwalają wycieraczce oczyścić szyby. Jeśli są zbyt wysokie, szyba szybko ulega zaparowaniu. Niektóre samochody są wyposażone w tę funkcję, ale w ostatnich latach staje się ona coraz bardziej powszechna. Gdy o niej usłyszysz, pewnie będziesz się zastanawiać, jak to możliwe, że działa niezauważona.

Korzyści z posiadania niewidzialnej wycieraczki

  • Chroni przednią szybę – Kropelki wody stanowią zagrożenie dla przedniej szyby, ponieważ mogą pozostawić cienką warstwę pozostałości, która ogranicza widoczność. Jest to problem związany z bezpieczeństwem, ponieważ może powodować, że właściciele samochodów będą jeździć w sposób nieregularny. Co więcej, w wyniku nieuwagi można nawet skończyć w wypadku.

Z niewidoczną wycieraczką nie musisz się martwić o żaden z tych problemów. Możesz jeździć jak zwykle i nie musisz się martwić o widoczność przedniej szyby. Wycieraczki pozostaną czyste i wolne od mgiełki przez cały czas. To może być ogromna zaleta dla wielu właścicieli samochodów.