Istnieje wiele różnych rodzajów syntetycznych wosków samochodowych, ale zazwyczaj są one pogrupowane w dwie główne kategorie: na bazie wody i bez wody. Syntetyczne woski samochodowe na bazie wody są oparte na polimerach i tworzą gumowatą konsystencję, która jest łatwa do zastosowania.

Rodzaje i opcje wosków syntetycznych

Są rozpuszczalne w wodzie i mogą być stosowane zarówno w samochodach glinianych, jak i bezwodnych. Niewodne syntetyczne woski samochodowe są oparte na silikonie i nie są rozpuszczalne w wodzie.

Nie są zalecane do stosowania na samochodach z glinką lub bez wody.

Dlaczego niektóre syntetyczne woski samochodowe są lepsze od innych?

Poziom pigmentu w syntetycznym wosku samochodowym określa, jak ciemny będzie wosk. Więcej pigmentu oznacza ciemniejszy wosk. Niektóre woski syntetyczne mają podobny odcień szarości, ale różnią się ilością pigmentu zawartego w każdym z nich.

Woski syntetyczne https://autokosmetyk.com/woski-syntetyczne o wyższej zawartości pigmentu mają więcej koloru, co oznacza lustrzany połysk, który utrzymuje się dłużej. Trwałość – trwałość syntetycznego wosku samochodowego określa, jak długo będzie on działał na Twoim samochodzie.

Im wyższa ocena trwałości, tym dłużej wosk syntetyczny będzie działał, zwykle od dwóch do trzech miesięcy. W zależności od tego, jak często jeździsz samochodem, czas ten może być krótszy lub dłuższy.