Usługa oferowana przez zakłady motoryzacyjne, polegająca na nakładaniu ochronnej powłoki ceramicznej na lakier samochodu zyskuje uznanie wśród miłośników czterech kółek. To znakomity sposób na wieloletnie zabezpieczenie powierzchni samochodu przed niepożądanym wpływem czynników zewnętrznych, spowodowanych warunkami atmosferycznymi czy szkodliwymi działaniami człowieka.

Co daje nam powłoka ceramiczna?

Zalet zastosowania tego preparatu jest zapewne wiele. Z pewnością należy do nich trwałość powłoki, która jest na pewno dłuższa niż trwałość podobnych specyfików, takich, jak na przykład wosków. Jest to spowodowane tym, że powłoka po nałożeniu na samochód łączy się na stałe z lakierem, przez co jej usunięcie staje się możliwe tylko w odpowiednich zakładach. Powłoka ceramiczna Glossfactory dodatkowo poprawia wygląd lakieru samochodu. Nawet starszy pojazd może dzięki niej świecić blaskiem i nowością.

Kiedy stosować powłokę ceramiczną?

Nie jest powiedziane, że zabieg ten może być przeprowadzany tylko i wyłącznie na nowych samochodach. Jednak jest kilka rzeczy, o których należy wspomnieć:
a) w przypadku samochodów zakupionych w salonie, najlepszym momentem na zastosowanie powłoki jest moment wyjazdu z salonu. Aby w pełni móc się cieszyć właściwościami powłoki lakier powinien być w idealnym stanie.

b) w przypadku starszych aut należy zadbać o bardzo dokładne wyczyszczenie powierzchni lakieru. Efekt ten może nie będzie przypominał w 100% efektu na nowo zakupionym samochodzie, ale z pewnością będzie zadowalający.