Decyzja o zakupie samochodu używanego jest zawsze związana z pewnym ryzykiem. Nigdy do końca nie jesteśmy pewni czy dany samochód nie był bity lub, czy nie uległ podtopieniu.

Dobrze mieć pod ręką blacharza

Mimo tego, że obecnie dealerzy bardzo dbają o to, aby samochody, które proponują klientom miały pewną i znaną historię, warto podczas zakupu używanego samochodu skorzystać z rad doświadczonego blacharza.

Potrafi on ocenić dzięki swojemu doświadczeniu i przyrządom, które posiada, w bardzo precyzyjny sposób stan samochodu.

Blacharz wie doskonale, gdzie i jak szukać ukrytych wgnieceń, śladów korozji czy innych uszkodzeń. Potrafi on doskonale ocenić czy dokumentacja samochodu jest zgodna z numerami kupowanego pojazdu.

Nie ma jak oko lakiernika

Przeważnie blacharze są równocześnie lakiernikami, ale zdarzają się odstępstwa od reguły.
Podczas zakupu używanego samochodu, wprawne oko lakiernika jest na wagę złota. Dobremu lakiernikowi wystarczy parę chwil i już będzie wiedział, w jakim stanie jest dany pojazd.
Lakiernik z Olsztynahttps://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/naprawy-blacharsko-lakiernicze/ potrafi ocenić czy samochód był przemalowywany, znajdzie ukryte wady oraz ślady korozji. Po oględzinach pomoże nam ocenić wartość samochodu oraz w razie kupna usunie znalezione usterki.

Jak napisałem wcześniej, dealerzy samochodowi starają się sprzedawać używane samochody, które mają pewną i udokumentowaną historię używania oraz sami we własnym zakresie usuwają widoczne usterki. Jednak sam obecność przy zakupie używanego samochodu znanego nam blacharza czy lakiernika powoduje, że czujemy się pewniejsi.
Ryzyko, że kupimy samochód z ukrytymi wadami staje się wtedy zdecydowanie mniejsze a radość z zakupu większa.