Lakiery samochodowe z biegiem lat tracą swój blask oraz wytrzymałość. Aby karoseria samochodowa jak najdłużej zachowała swój fabryczny wygląd, warto regularnie używać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji lakieru. Dużą popularnością na rynku cieszy się niezwykle skuteczny wosk carnauba.

Czy warto woskować karoserię samochodową?

Większość właścicieli samochodów pragnie, aby posiadały one piękny, lśniący z daleka lakier. W związku z tym warto dołożyć wszelkich starań, aby karoseria samochodowa przez długi czas wyglądała jak nowa.

Do pielęgnacji lakieru niezawodnie sprawdzają się woski, które to występują na rynku w wielu rodzajach. Działanie tych preparatów polega na ochronie lakieru, a w szczególności przed szkodliwymi promieniami UV. Dzięki temu lakier nie matowieje oraz nie traci swego fabrycznego koloru.

Lakier zabezpieczony dobrej jakości woskiem można znacznie łatwiej umyć. W tym przypadku pielęgnacja ogranicza się tylko do spłukania go wodą pod odpowiednim ciśnieniem.

Szeroka oferta wosków do pielęgnacji lakieru

Wybór wosków na rynku jest ogromny. W wielu sklepach dostępne są woski naturalne, twarde, syntetyczne, koloryzujące oraz szczelnie wypełniające rysy.

Wśród wielu dużą popularnością cieszy się wosk Karnauba. Preaparat ten jest najtwardszym woskiem ochronnym z zawartością naturalnego wosku roślinnego pozyskiwanego z liści palmy Copernicia cerifera, która to rośnie tylko i wyłącznie w Brazylii.

Zawartość składnika – carnauby w dostępnych na rynku woskach wynosi zazwyczaj od 30 do 35 procent.

Wosk ten doskonale zabezpiecza strukturę lakieru przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz zwiększa żywotność lakieru.I co więcej ten niezwykle skuteczny specyfik skutecznie wydobywa głębie koloru, dzięki czemu lakier jest estetyczny oraz lśniący.

Regularne używanie wosku Karnauba sprawia, że karoseria samochodowa przez długie lata wygląda jak nowa.