Nałożenie powłoki ceramicznej na lakier wcale nie jest zadaniem takim trudnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Warto jednak wspomnieć o tym, że osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie nanieść powłokę ceramiczną powinny skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego warsztatu. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy chcą dowiedzieć się, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę podczas nakładania powłoki ceramicznej.

Powłoka ceramiczna – profesjonalna ochrona lakieru

Profesjonalna powłoka ceramiczna jest w dzisiejszych czasach najlepszym lekarstwem przede wszystkim na miękkie i cienkie lakiery. Dzięki powłoce znacząco zwiększymy wytrzymałość lakieru i jego odporność na zarysowania w trakcie mycia. Jest to również najlepszy sposób, aby ograniczyć przywieranie brudu i kurzu. Większość preparatów dostępna na rynku przeznaczona jest do samodzielnego użytku. Pamiętać należy również i o tym, że jeżeli coś pójdzie nie tak, to powłokę ceramiczną będzie można spolerować bez użycia papieru ściernego.

Jak nałożyć powłokę ceramiczną?

Jeżeli mamy umyty samochód, to warto dokładnie sprawdzić wszystkie rysy i zadrapania na lakierze. Warto rozglądać się za chemicznymi uszkodzeniami dachu i maski. Z lakieru należy usunąć wbite zanieczyszczenia stałe. Warto skorzystać z dobrodziejstwa specjalnej glinki lakierniczej. Można kupić również pastę do czyszczenia lakieru. Opcjonalnie możemy przystąpić także do polerowania auta. Jeżeli lakier będzie gładki i błyszczący, to nasze auto ładniej będzie się prezentować. Nakładanie samej powłoki to czysta przyjemność. Warto jednak przeczytać instrukcję, aby nie popełnić żadnego błędu.