Każdy kierowca samochodu, który wybrał się latem w dłuższą trasę z pewnością spotkał się z problemem rozbitych owadów na szybach, reflektorach, a także na karoserii. Jeśli nie miał możliwości szybkiego umycia samochodu, zanim brzydkie plamy utrwaliły się, trudno było doprowadzić powierzchnię samochodu do pierwotnego stanu. Usuwanie owadów z karoserii pojazdu jest trudne, jeśli jest prowadzone metodą zwykłego mycia, ale są doskonałe środki, które z tym problemem sobie świetnie radzą.

Jak skutecznie pozbyć się brzydkich plam po owadach?

Mycie na myjni mechanicznej lub ręczne szorowanie myjkami niewiele daje, jeśli plamy są zaschnięte, a można wręcz jeszcze bardziej pogorszyć stan lakieru. Trzeba więc zastosować specjalistyczne środki, których na rynku nie brakuje. Usuwanie owadów z karoserii za pomocą przeznaczonych do tego celu pianek, płynów czy sprayów jest bardzo łatwe i skuteczne. Należy tylko bardzo dokładnie czytać zalecenia producenta, aby nie zniszczyć mytej powierzchni.

Dlaczego należy dokładnie usuwać owady rozbite na karoserii?

Sam fakt, że po prostu plamy po owadach rozbitych w trakcie jazdy na lakierze samochodu jest nieestetyczny i denerwujący, nie jest powodem najważniejszym. Płyny ustrojowe pochodzące z małych owadów mają niekorzystny wpływ na lakier samochodowy, ponieważ mogą wchodzić z nim w reakcje chemiczne i doprowadzić do trwałych przebarwień, które będą trudne do usunięcia.