Terminowość, szybkość i ogólnie pojęta solidność, są cechami niezwykle istotnymi w przypadku dostarczania do zleceniodawców materiałów budowlanych. Jednym z najczęściej zamawianych materiałów jest kruszywo, którego transport może być realizowany na kilka różnych sposobów.

Transport kolejowy

Transport kruszywa drogą kolejową realizowany jest najczęściej do największych odbiorców, którzy swoje zapotrzebowanie określają w setkach ton.
Z oczywistych względów ta forma transportu nie jest możliwa do każdego miejsca. Odbiorca musi być częścią infrastruktury kolejowej oraz posiadać tzw. rampę kolejową.
Inną kwestią jest opłacalność takiego transportu. Staje się on ekonomicznie sensowny jedynie w przypadku dużych i częstych zamówień. Jednorazowe lub raczej rzadkie dostawy, swoimi kosztami znacznie podniosą koszta transportu kruszywa.

Transport drogowy

Z racji na znacznie powszechniejszy dostęp do budów drogami, transport wywrotką jest o wiele popularniejszy niż transport drogowy. Oczywiście jedynie w przypadku małych i średnich odbiorców. Duże przedsiębiorstwa podejmując próbę transportu kruszywa ciężarówkami nie byłyby w żaden sposób zaspokoić swoich ogromnych potrzeb.
Transport wywrotką adresowany jest dla tych klientów, dla których wystarczający będzie jednorazowy, średni ale systematyczny transport kruszywa.
Infrastruktura drogowa jest stale modernizowana i podnoszona na wyższe poziomy jakości, więc ten sposób transportu kruszywa z pewnością stale będzie zyskiwał na popularności. Tym bardziej, że szeroka gama pojazdów transportowych pozwala dostosować usługi dostawcy do różnego rodzaju klientów.

Polecamy Usługi wywrotką Białystok.