Wynajem samochodów sportowych do jazdy po torach wyścigowych wiąże się z koniecznością odwiedzenia jednego z nich i poruszania się po jego terenie. Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim został zaprojektowany w ten sposób, by poruszanie się po nim (nie tylko autem) było jak najbardziej bezpieczne.

Instruktaż miejscowy

Osoby, które zdecydowały się na wynajem samochodu sportowego na jednym z torów wyścigowych, powinny skorzystać z kompleksowego szkolenia dotyczącego poruszania się po danym terenie. Kierowcy, ale też i osoby im bliskie muszą wiedzieć, gdzie znajdują się odpowiednie przejścia, jak dotrzeć do wybranych punktów obiektu (np. strefy cateringowej), a także skąd najlepiej obserwować wyczyny bliskich, którzy zasiadają za kierownicą sportowych pojazdów.

Bezpieczeństwo to podstawa

Oczywiście tor w Kamieniu Śląskim został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Niemniej niektóre pojazdy mogą poruszać się na nim z prędkością dochodzącą do nawet 300 kilometrów na godzinę. Trzeba mieć też świadomość, że na tak dużym obiekcie można się zgubić. Bądź co bądź, łączna długość pętli to aż 3.7 kilometra! Nie jest więc tajemnicą, że zabawa na tym torze powinna być przede wszystkim bezpieczna dla jej uczestników. I to zarówno dla tych, którzy poruszają się po tym torze jako kierowcy, jak i dla tych, którzy ich obserwują.

tor w Kamieniu Śląskim

Na co zwracać uwagę?

Odpowiedź jest prosta: przede wszystkim na sygnały i oznaczenia. Nie wszystkie trzeba znać, ale te najważniejsze są i tak zaprojektowane w sposób dość domyślny. Odwiedzając po raz pierwszy tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim jako kierowca wynajętego auta sportowego trzeba mieć świadomość, że najlepiej znaleźć się tam w towarzystwie większej grupy osób lub też instruktora, który przeszkoli z zakresu jazdy po torze, jak i obsługi samochodu sportowego.

A to wszystko po to, by zabawa ta była dla każdego bezpieczna.