Obecnie praktycznie nikogo nie trzeba przekonywać, że tor wschodzący Białystok jest zdecydowanie najjaśniejszym punktem na motoryzacyjnej mapie województwa podlaskiego. Dlaczego każdy miłośnik samochodów powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić ten obiekt.

Jakie są najbardziej istotne atuty toru Wschodzącego Białystok?

Warto mieć świadomość, że jest to najbardziej nowoczesny tor wyścigowy w całej Polsce. Należy również zaznaczyć, że tor zaprojektowano w taki sposób, aby jego kształt był odpowiednio dostosowany do terenu, który go otacza.

W ten sposób kierowcy mogą cieszyć się wspaniałymi zakrętami czy rondem o średnicy 12 metrów. Ponadto na torze można także znaleźć odcinek wzniesienia. Dodatkowo asfaltowa nawierzchnia umożliwia kierowcom maksymalnie wykorzystać możliwości poszczególnych samochodów sportowych.

Z kolei dodatkowo zjazdy pozwolą wykonać dodatkowe przejazdy. Godny uwagi jest fakt, że długość omawianego toru wynosi 1,4 km, a szerokość 10 m. Ponadto obiekt został wyposażony przez specjalne bariery energochłonne czy nasypy ziemne. Kibice będą mogli natomiast korzystać z trybun.

Osoby korzystające z obiektu mogą swój samochód zaparkować na parkingu, który jest w stanie pomieścić aż 100 aut. Oczywiście nie można zapomnieć o zapleczu technicznym i medycznym.

Co jeszcze warto wiedzieć o torze Wschodzącym Białystok?

Warto wiedzieć, że tor Wschodzący Białystok https://devil-cars.pl/tor/bialystok jest umiejscowiony na terenie Krywlan, czyli lotniska, które jest pewnego rodzaju stolicą województwa podlaskiego. Ponadto oddalenie od miasta powoduje, że jest to doskonałe miejsce to spędzenia czasu przez całą rodzinę.