Mocno zabrudzone felgi to problem, z którym zmagać się musi każdy właściciel samochodu. Do najważniejszych przyczyn zabrudzenia felg zaliczyć można nie tylko pył, błoto oraz kurz znajdujący się na drodze, ale również wyjątkowo uciążliwe opiłki materiału ściernego, które osadzają się na felgach wyniku korzystania z klocków hamulcowych. W związku z tym powstaje pytanie, jak usunąć zabrudzenia?

Różnorodne zabrudzenia na felgach

Powstałe w wyniku korzystania z samochodu zabrudzenia są wyjątkowo trudne do usunięcia. W głównej mierze Wynika to z faktu ich bardzo mocnego rozgrzania, w chwili zetknięcia się z felgami. Dotyczy to szczególnie materiału ściernego pochodzącego z klocków hamulcowych. Szczęśliwie Istnieją sposoby, które pozwalają na usunięcie zabrudzeń oraz na przywrócenie felgom dawnej świetności. Oczywiście rozwiązaniem jest profesjonalny środek do czyszczenia felg. Należy mieć na uwadze, że producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość typów tychże środków.

Odpowiedni środek

Aby mieć pewność, że zastosowany środek przyniesie oczekiwany efekt najlepiej nabyć go w profesjonalnym sklepie z kosmetykami dla samochodów. Z pewnością najskuteczniejszym środkiem będzie ten, który do czyszczenia wykorzystuje tzw. efekt dekontaminacji. Innymi słowy, oznacza to zdolność preparatu do usuwania wszystkich metalicznych zanieczyszczeń, które wbiły się lakier felg w trakcie użytkowania pojazdu. Wykorzystując tego rodzaju środek do czyszczenia felg wystarczy jedynie nałożyć go na zabrudzoną powierzchnię, przeczyścić szczotką i usunąć środek wraz ze znajdującymi się w nim zanieczyszczeniami.