W usuwaniu naklejek i resztek pozostawionych po nich pomóc mogą specjalne preparaty rozpuszczające klej. Przydać mogą się również specjalne środki do usuwania z lakieru smoły i żywicy.

Usuwanie naklejek z wnętrza samochodu

Dla wielu kierowców najtrudniejszym zadaniem jest usuwanie naklejek we wnętrzu samochodu. W tym konkretnym zadaniu najlepiej sprawdzą się spreje sylikonowe. Produkty te są w 100% bezpieczne dla gumy, tapicerki samochodowej i wielu różnorodnych tworzyw sztucznych. Dobry preparat do usuwania naklejek można znaleźć w każdym porządnych sklepie z akcesoriami samochodowymi. W profesjonalnych sklepach dla lakierników, można kupić również specjalny krążek, dzięki któremu usuwanie naklejek z samochodu nie będzie żadnym wyzwaniem. Krążek ten kosztuje około 20 zł i można go przymocować praktycznie do każdej wiertarki elektrycznej.

Wysoka temperatura kluczem do sukcesu

Jeżeli preparat do usuwania naklejek nie przynosi satysfakcjonujących efektów, to warto postawić na wysoką temperaturę, która skutecznie zmiękcza tworzywa sztuczne. Dobrze podgrzane naklejki nie mają tendencji do rwania się i łatwo odklejają się z całym klejem. Jako podgrzewacza można użyć zwykłej suszarki do włosów albo opalarki. W tym drugim przypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność. Usuwanie naklejek z samochodu za pomocą opalarki wymaga dużej wprawy. Uważać należy przede wszystkim na plastikowych elementach, które niestety bardzo łatwo przegrzać. Na rynku dostępne są również firmy, które specjalizują się w usuwaniu naklejek.