Samochód wygląda zupełnie inaczej, jeśli jest zadbany i czysty. Czasami nawet naprawdę starsze modele aut prezentują się dużo lepiej na tle nowych, ale niedoczyszczonych pojazdów. Niestety idealne doczyszczenie auta wymaga dużo pracy i determinacji. Zwykłe zmycie brudu na bezdotykowej myjni zapewni tylko krótkotrwały i powierzchowny efekt nieporównywalny nawet z zastosowaniem profesjonalnych środków. Niektórzy wolą zlecić wykonanie takiej usługi firmie car detailingowej, a inni wolą sami wykonać to zadanie, dobrze się przy tym bawiąc.
Na ogólny wizerunek pojazdu bardzo duży wpływ mają metalowe czy chromowane elementy. O ile aluminium nie rdzewieje to chrom, szczególnie przy uszkodzeniach powłoki już tak. Takie elementy trzeba otoczyć największą troską i pielęgnować z użyciem dedykowanych preparatów.

Polerowanie metalowych elementów

Dobrym przyjacielem pasjonatów motoryzacji może okazać się pasta do polerowania metalu. Elementy chromowane czy aluminiowe potrafią zyskać zupełnie inne wrażenie wizualne, kiedy są czyste i świecące. Polerowanie metalowych części zewnętrznych pojazdu wymaga oczywiście sporego wysiłku, ale ten idealnie odpłaca się efektem końcowym jaki można osiągnąć.
Wybór pasty do polerowania metalu jest na rynku dosyć spory. Środek można kupić zarówno w większym opakowaniach przeznaczonych do częstego stosowania produktu jak i w małych tubkach, które wystarczą na konkretny element samochodu. Pasta do polerowania metalu nie jest drogim środkiem kosmetycznym dla pojazdów, dlatego każdy posiadacz samochodu może swobodnie pozwolić sobie na jego stosowanie.