Model posiadanego samochodu, styl jazdy bezpośrednio przekładają się na wybór opon. Parametry opon powinny zapewniać możliwość bezpiecznej oraz komfortowej jazdy. Kluczowe jest z tego powodu określenie tego w jaki sposób użytkuje się, czy będzie użytkować samochód.

Ekonomiczne opony


Jeśli nie chce się przepłacać za opony, a samochód używane się przede wszystkim do poruszania się w warunkach miejskich, wówczas ekonomiczne typy pojazdów są doskonałym rozwiązaniem. Tego typu opony letnie sprawdzą się doskonale w samochodach ze średniej i niżej półki. Jeśli w skali roku nie podróżuje się samochodem na długich trasach wówczas takie opony są idealnym rozwiązaniem. Natomiast nie są to wyroby, które są w stanie zapewnić parametry zapewniane przez innowacyjne technologie.

Opony średniej klasy


Jeśli chce się pozyskać opony o lepszych osiągach, ale nadal przystępnych cenach można postawić na wyroby klasy średniej. Takie opony to:
– wyższy poziom bezpieczeństwa
– optymalna niezawodność
– optymalne parametry na suchej i mokrej nawierzchni.
Średnia klasa opon to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno przy pokonywaniu dłuższych trasach, jak też poruszaniu się po mieście. Jednocześnie takie ogumienie to rozwiązanie dla kierowców preferujących umiarkowanych styl jazdy.