Podnośniki pneumatyczne to niezawodne urządzenia, które służą do unoszenia poszczególnych obiektów w osi pionowej. Jednym z powszechnie użytkowanych urządzeń jest podnośnik płytowy pnneumatyczny.

Podnośniki pneumatyczne płytowe – zastosowanie

Jak wskazuje nazwa tego urządzenia podczas pracy wykorzystuje ono napęd pneumatyczny. Podnośniki płytowe znalazły szerokie zastosowanie między innymi w poszczególnych serwisach oponiarskich. Są one wykorzystywane do szybkiego podnoszenia na odpowiednią wysokość poszczególnych pojazdów samochodowych. Dzięki temu możliwy jest szybki oraz sprawny demontaż oraz montaż kół.

Tego typu urządzenia posiadają zazwyczaj wydłużone najazdy, dzięki czemu znalazły szerokie zastosowanie podczas napraw samochodów posiadających bardzo niskie zawieszenie.

Podnośniki płytowe – szybkość, wygoda i bezpieczeństwo

Każdy podnośnik płytowy jest wyposażony w specjalny system samopoziomujący, dzięki czemu podnoszenie samochodów jest bardzo szybkie oraz sprawne.

Urządzenie to jest wyposażone w obrotowe ramiona, dzięki którym jest zawsze możliwe prawidłowe podparcie pojazdu w poszczególnych miejscach konstrukcyjnych.

Obecnie dostępne na rynku podnośniki płytowe posiadają zazwyczaj napęd pneumatyczny z podwójną blokadą, która to dostatecznie zabezpiecza urządzenie przed gwałtownym opadnięciem płyty podnoszącej, w sytuacji kiedy to zostanie uszkodzony miech pneumatyczny lub przewody doprowadzające sprężone powietrze.

Wszystkie oferowane podnośniki https://zamu.pl/podnosniki-pneumatyczne posiadają bardzo solidną konstrukcję, dzięki czemu potrafią służyć niezawodnie przez szereg długich lat.