Nowoczesne letnie opony 225/45 R17 są doskonałe do jazdy w warunkach suchych i wilgotnych. Są stosowane głównie przez kierowców, którzy posiadają auta sportowe i osobowe. Te produkty zapewniają krótka trasę hamowania, są ekonomiczne i zapewniają pełen komfort. Co oznacza nazwa ogumienia? Jakie kwestie są ważne? O czym warto wiedzieć? Gdzie zakupimy letnie opony? Co oferuje producent?

Opony letnie 225/45 R17

Nazwa tych opon nie jest przypadkowa. Ogumienie tego typu kupimy w wielu miejscach i ma ono identyczne parametry. Pierwsza kwestia to szerokość bieżnika, która wynosi 225 milimetrów. Kolejna liczba wskazuje na stosunek wysokości do szerokości opony – to 45%. Ostatnia wartość to liczba cali, które może mieć felga, na jakiej założymy oponę. W tym wypadku jest to 17 cali. Radialna opona jest najczęściej stosowana w wielu autach. Letnie ogumienie ma węższe i mniejsze rowki. Kierowca dzięki temu może skupić się na komforcie i ekonomii podczas jazdy. Warto znać konkretne parametry, dzięki czemu proces zakupu będzie znacznie łatwiejszy. 

Markowe ogumienie

Podczas zakupu ogumienia letniego, nie zapominajmy o cenionych markach. Znani producenci doskonale wiedzą, jak spełnić nasze oczekiwania. Na szczęście ogumienie 225/45 R17 kupimy w internetowym sklepie Miwan.pl. Bez opuszczania domu dobierzemy idealne opony do swojego samochodu. Kolejny kro to wizyta u wulkanizatora, który zmieni opony na zimowe lub letnie. Każdy model ma inne właściwości i cechy, a odpowiedni wybór ogumienia nie może być kwestią przypadku.