Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty są buty. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona stopy w trakcie jazdy. Jeśli dojdzie do wypadku, wówczas buty zabezpieczają pięty, palce, golenie oraz stopy. Korzystanie z butów motocyklowych związane jest nie tylko z kwestią bezpieczeństwa, ale również i komfortem. Decydując się na zakup obuwia motocyklowego warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Odpowiedni rozmiar

Kupując buty na motor np. tutaj należy kierować się podobnymi zasadami jak w przypadku tradycyjnego obuwia. Szukając dla nas odpowiedniego rozmiaru buta należy uwzględnić również nieco dodatkowej przestrzeni- warto mieć około 0,5 cm luzu. Pamiętać należy, że buty motocyklowe nie rozbijają się po długości, lecz po szerokości. 

Rodzaje butów motocyklowych

Jednymi z częściej wybieranych modeli są buty motocyklowe turystyczne. Sprawdzą się one szczególnie w przypadku osób początkujących. Są one uniwersalnym wyborem pod kątem wyglądu oraz właściwości ochronnych. 

Buty miejskie, jak sama nazwa wskazuje idealnie sprawdzą się w warunkach miejskich. Są one bardzo wygodne i będą dobrym wyborem na krótkich odcinkach. Dużą wadą są jednak małe właściwości ochronne, co sprawia, że obuwie nie będzie dobre na dłuższych trasach. 

Ostatni z rodzajów to buty motocyklowe sportowe cechujące się wysokim poziomem zabezpieczeń. To strzał w dziesiątkę szczególnie do jazdy torowej. Buty te nie sprawdzą się jednak na co dzień ponieważ ich zakładanie jest bardzo czasochłonne, a po czasie możemy odczuwać dyskomfort.