Wielu miłośników motoryzacji uważa, że mycie w myjni automatycznej niszczy lakier. Dlatego decydują się na samodzielne mycie swojego pojazdu. Aby konserwacja lakieru była skuteczna, potrzebne będą odpowiednio dobrane kosmetyki.

Jaki szampon do samochodu będzie najbardziej skuteczny?

Na sklepowych półkach znajdziemy szeroka gamę szamponów samochodowych. Nic dziwnego, że mamy bardzo często problem z wyborem… Najważniejsze żeby produkt był skuteczny. Musi skutecznie usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak błoto, kurz czy ptasie odchody.

Jeżeli zdecydujemy się na produkt dobrej jakości to lakier samochodowy powiem być idealnie czysty już po pierwszym myciu. Jednak wybrany przez nas produkt nie może działać zbyt intensywnie. Niektóre szampony do samochodu ( https://glossfactory.pl/szampony ) mogą usuwać środki, które chronią samochodową karoserię. Dobrze jeśli wybrany przez nas produkt jest wydajny i wystarcza na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

Z woskiem, a może bez…

Miłośnicy auto detailingu toczą ze sobą od zawsze spór. Które produkty są lepsze – te które mają w swoim składzie wosk, a może te bez. Kosmetyki te różnią się sposobem działania oraz efektami, jakie uzyskujemy po myciu.

Szampony bez wosku w składzie zdecydowanie lepiej czyszczą lakier samochodowy. Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiednio dobranego wosku. Zwolennicy szamponów z woskiem twierdzą, że taki produkt pozwala skrócić proces pielęgnacji lakieru. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, warto wybierać szampony najwyższej jakości. W innym przypadku na karoserii mogą pojawić się nieestetyczne smugi.