Zmiana opon z letnich na zimowe i z zimowych na letnie to aspekt, jakiego nie można pominąć. Oczywiście kierowcy korzystają też z ogumienia całorocznego, jakie cechuje się ekonomicznością. Czym kierować się podczas doboru opon zimowych? Jakie cechy mają opony 85/65 r15? Czy warto z nich skorzystać?

Popularne opony zimowe

opony zimowe 185/65 r15

Wśród najpopularniejszych opon zimowych nie może zabraknąć wymiarów 185/65 R15. Zazwyczaj są one spotykane w autach starszej generacji, które są dostępne na rynku od wielu lat. Opony zimowe 185/65 R15 to połączenie dobrej jakości i solidnego wykonania. Podczas doboru warto na początku zastanowić się, gdzie znajdziemy dany model opon. W sklepach internetowych można zakupić wiele  ciekawych opcji, jakimi są:

  • opony zimowe,
  • opony letnie,
  • opony całoroczne.

To od nas zależy, jaki konkretny typ wybierzemy. Nie zapominajmy o własnym komforcie i zachowaniu bezpieczeństwa. Zazwyczaj opony zmieniamy na zimowe wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Jesienią jest to znak, że należy odwiedzić wulkanizatora. 

Opony zimowe 185/65 R15

Wybór opon zimowych nie jest łatwy, gdyż producenci oferują szereg ciekawych rozwiązań. Na szczęście w razie wątpliwości warto posłuchać rady specjalisty w sklepie, który wskaże, jakie ogumienie bazuje na dobrej jakości i atrakcyjnej cenie. Nie bez znaczenia jest zastosowanie nowoczesnej technologii i solidne wykonanie opon. Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz nowszych wzorów i modeli, jakie doskonale dopasujemy do swojego auta.