Samochodem osobowym można przewozić różne rzeczy, nawet te o większych gabarytach, ale musi się to odbywać w sposób zgodny z przepisami prawa i przede wszystkim bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zabieranie rowerów na wakacje stało się ostatnimi czasy bardzo popularne, ponieważ nowoczesne samochody dają wiele nowych możliwości. Gadżety produkowane do samochodów i rowerów także współcześnie są zdecydowanie bardziej rozwinięte technologicznie, aniżeli jeszcze chociażby dekadę temu. Chcesz przewieźć rower na dalsze dystanse i masz już specjalistyczny bagażnik samochodowy dla rowerów? Potrzebujesz do niego takiego rodzaju specjalistycznego oprzyrządowania? W takim razie nic prostszego! Podpowiadamy, jak transportować jednoślady w sposób stabilny i najbardziej efektywny oraz jak dobrać profesjonalne części do Twojego rowerowego bagażnika. Możesz w ten sposób przewozić pojedyncze sztuki lub rowery dla całej rodziny. Ruszaj śmiało w trasę!

Mocujące akcesoria do samochodowych bagażników rowerowych

Najważniejszym postulatem jest dojazd na miejsce i z powrotem w stanie nienaruszonym. Przymocowanie rowerów ma zatem największe znaczenie. Obecnie produkowane są naprawdę wytrzymałe linki i zaczepy, które stabilizują jednoślady w optymalnej pozycji. Dzięki temu nie przewrócą się i nie spadną z bagażnika nawet wtedy, gdy auto porusza się po śliskiej bądź wyboistej powierzchni. Dla dobrze zabezpieczonych rowerów zagrożeniem nie będzie także gwałtowne zahamowanie. Części mocujące typu szyny czy adaptery są dziś tworzone z myślą o zróżnicowanych modelach i klasach rowerów. Można zatem dopasować je do rowerów damskich, męskich i dziecięcych różnych firm. Najlepiej wybierać produkty dedykowane do posiadanego bagażnika i dostosowane do osobistych preferencji użytkowników.  

Dodatkowe części do bagażników rowerowych w aucie 

Jeśli chodzi o oprzyrządowanie bagażników rowerowych, nie może w nich zabraknąć elementów oświetleniowych czy tablic informacyjnych. Jest to istotne zwłaszcza w takim przypadku, gdy rowery są ciągnięte bezpośrednio za pojazdem na haku holowniczym. Stanowią one wówczas niejako przedłużenie samochodu, więc powinny być odpowiednio oświetlone i oznakowane. To ważny komunikat przede wszystkim dla kierowców jadących z tyłu, bo samochód z hakiem holowniczym, na którym są przytwierdzone jednoślady ma zupełnie inną aerodynamikę, aniżeli samodzielny pojazd. Jest z pewnością mniej zwrotny, a wszystkie manewry zajmują więcej czasu. Na drodze decydujące znaczenie może mieć każda sekunda, więc warto o tym pamiętać, żeby nie zepsuć sobie urlopu, jeszcze zanim się na dobre zacznie.  

Jak dbać o akcesoria do samochodowych bagażników rowerowych?

Wszelkie części do bagażnika samochodowego powinny być zadbane i odpowiednio pielęgnowane. Przed jazdą trzeba sprawdzić ich stan i w razie konieczności wymienić na nowe. Każdy najmniejszy element ma ograniczoną w czasie przydatność eksploatacyjną. Nawet, jeśli ktoś rzadko podróżuje z rowerem, nie zwalnia go to z obowiązku obligatoryjnego sprawdzenia sprzętu. Markowe części od znanych producentów zazwyczaj są bardziej wytrzymałe i lepiej sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach na drodze, więc lepiej dołożyć kilka groszy więcej, niż kupować tanią podróbkę, która nie spełni swojego zadania.