Jeśli oglądałeś jakieś filmy z wyścigów w ciągu ostatnich kilku lat, to prawdopodobnie widziałeś jakieś ujęcia samochodu driftującego na torze – tam, gdzie zwykle nie da się utrzymać przyczepności. Jednak większość ludzi nie wie, co sprawia, że te samochody są tak niestabilne i dlaczego obracają się w miejscu, zamiast wpadać w poślizg.

Nowoczesne tory wyścigowe

Jazda po torze wyścigowym https://autonator.pl/tor/gdansk-pszczolki nowoczesnego samochodu wiąże się z własnym zestawem wyzwań i zagrożeń, więc musisz być świadomy przed wejściem na taki tor, jeśli jeszcze nie jeździłeś na prawdziwym.

Na szczęście większość nowoczesnych samochodów jest dość bezpieczna, gdy jest prowadzona w ich granicach, a istnieją sposoby na jazdę, które jeszcze bardziej zmniejszają to ryzyko. Więc jeśli masz dostęp do pustego toru wyścigowego lub prywatnej drogi, gdzie nikt inny nie widzi twojego samochodu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak!

Drift na torze wyścigowym

Drifting to sztuka agresywnego prowadzenia samochodu na torze wyścigowym przy zachowaniu kontroli nad pojazdem. Samochód do driftu rozpoznasz po jego dzikiej, nieprzewidywalnej naturze, dźwięku kręcących się opon i umiejętnym używaniu kierownicy przez kierowcę, aby kontrolować drift samochodu.

Choć drifting często kojarzy się z jazdą na torze wyścigowym, można go uprawiać także na ulicy. Kluczem do driftu, tak jak w przypadku każdego wyścigu drogowego, jest znalezienie granic możliwości pojazdu, a następnie przesunięcie ich nieco dalej.

Jazdy, wyścigi samochodowe

Jeśli jesteś zaznajomiony z driftem na torze wyścigowym, to przejście na ulicę powinno być stosunkowo łatwe. Zaczniesz od powolnego przyspieszania do odpowiedniej prędkości dla danego toru to standard dla utwardzonych torów wyścigowych).

Kiedy osiągniesz odpowiednią prędkość, powinieneś lekko zdjąć pedał gazu, aby oszczędzić paliwo i uniknąć przyspieszenia do niebezpiecznej prędkości. Kiedy jesteś przy właściwej prędkości, powinieneś puścić pedał gazu jak tylko go podniesiesz. Spowoduje to, że samochód spadnie z powrotem do prędkości, którą wcześniej utrzymywałeś.

Kiedy samochód jest w tym „przyczepnym” stanie, powinieneś puścić kierownicę i pozwolić samochodowi driftować. Chcesz driftować przy niskich prędkościach i minimalnym udziale kierownicy, aby nie stracić kontroli i nie wypaść z trasy.

Możesz użyć pedału gazu, aby utrzymać samochód w kontrolowanym drifcie i utrzymać prędkość, ale powinieneś uważać, aby nie nadużywać tego wejścia, ponieważ może to spowodować utratę przyczepności.