W ostatnim czasie wśród kierowców pasty polerskie do lakieru cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się, jak bezpiecznie z nich korzystać. Porządna pasta polerska do lakieru jest w stanie przywrócić do życia nawet bardzo zaniedbaną karoserię.

Cenne wskazówki

Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z polerek mechanicznych powinny zrezygnować z agresywnych past polerskich. Swoją przygodę z polerowaniem najlepiej rozpocząć od past o umiarkowanej albo lekkiej mocy. Warto potrenować na elementach karoserii, które mają różnorodne kształty. Po nabraniu doświadczenia i wprawy, można sięgnąć po mocniejsze pasty polerskie, bez ryzyka uszkodzenia powłoki. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zawsze rozpoczynanie prac polerskich od słabszych past, dzięki czemu będzie można wyczuć karoserię. Niestety każdy lakier charakteryzuje się nieco innymi parametrami, dlatego też do każdej powłoki lakierniczej należy podchodzić indywidualnie z bardzo dużym zaangażowaniem.

Jak przygotować się do pracy?

Zanim pasta polerska do lakieru zostanie wprawiona w obroty należy idealnie przygotować samochód do polerowania. W pierwszej kolejności warto wszystkie krawędzie i delikatne elementy okleić taśmą papierową. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku przetłoczeń i wybrzuszeń. Na takich powierzchniach należy zredukować siłę docisku i postawić na mniej agresywne pasty. Dobrym pomysłem jest również wyposażenie się w delikatniejsze tarcze polerskie. W przypadku nowego lakieru powinno stosować się jedynie pasty uniwersalne i wykończeniowe.