Każdy właściciel auta marzy o tym, by jego pojazd jak najdłużej cieszył się najwyższą jakością i był w stanie przejechać jak największą ilość kilometrów w sposób bezawaryjny. W tym celu warto regularnie udawać się na profesjonalny serwis samochodowy wykonywany bezpośrednio u dealera.

Cel serwisu samochodowego?

Serwis samochodowy wykonywany jest z dwóch najważniejszych powodów. Pierwszy ma na celu wychwycenie ewentualnych usterek i awarii, które mogły się pojawić w pojeździe, a jeszcze mogły nie zostać zauważone przez kierowcę. Diagnoza usterki postawiona w pierwszej jej fazie umożliwia szybką naprawę auta i zaoszczędzenie nieraz naprawdę wysokiej kwoty pieniężnej. Drugim celem, dla którego warto wykonywać regularne serwisy samochodowe w Białymstoku Hyundai Nord Auto jest bieżąca kontrola stanu technicznego i korygowanie śladów eksploatacji pojazdu, tak żeby zapewnić mu maksymalną sprawność i wydajność, a jednocześnie zapobiegać nadmiernemu zużyciu jakiegoś komponentu.

Co podlega serwisowi?

Serwisowi samochodowemu może podlegać niemal każdy podzespół samochodowy. Są to zarówno najważniejsze komponenty, które warunkują pracę pojazdu, jak np. silnik, skrzynia biegów i układ hamulcowy, jak i klimatyzacja, elektryka, wycieraczki, a także stan i jakość płynów eksploatacyjnych.

Kiedy należy dokonywać serwisu samochodowego?

Auto powinno przechodzić serwis samochodowy szczególnie po okresie zimy. Jest to bowiem pora roku, która ma destrukcyjny wpływ na nasz pojazd. Ulice sypane są piachem i solą. Dostają się one do podwozia i mogą powodować początki jego korozji, a także niszczyć prawidłowe funkcjonowanie np. elementów układu hamowania. Silne mrozy mogą z kolei negatywnie odbić się na stanie silnika i skrzyni biegów.