Sporty związane z rozwijaniem dużych prędkości mają wielu entuzjastów, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą takie dyscypliny. Wyścigi samochodowe, motocyklowe czy nawet rowerowe nie powinny odbywać się w przypadkowych miejscach, a na obiektach specjalnie do tego przystosowanych, których w całej Polsce nie brakuje. Jednym z przykładów takiego profesjonalnie zaprojektowanego i prowadzonego miejsca jest tor Kielce, na którym odbywają się różnego rodzaju imprezy.

Jak zbudowany jest profesjonalny tor wyścigowy?

Przede wszystkim, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowców ścigających się swoimi pojazdami, jak i widzów, część przeznaczona do jazdy jest oddzielona bezpiecznymi barierami. Obiekt może składać się z dwóch tras o różnych długościach, które są poprowadzone w atrakcyjnym terenie oraz tak jak tor Kielce ma wydzieloną specjalnie przystosowaną część przeznaczoną do uprawiania sportu kartingowego.

Jakie dziedziny sportu można uprawiać na torach wyścigowych?

Podstawową dziedziną są wyścigi samochodowe, które często organizowane są przez prężnie działające automobilkluby zrzeszające miłośników szybkiej jazdy autami. Rywalizacja motocyklistów także odbywa się na torach w sposób bezpieczny. Często także na takich obiektach organizowane są wyścigi rowerowe na czas, podczas których rozwijane są duże prędkości. Dla młodzieży przeznaczone są tory kartingowe.