Jesień to ten czas w roku, gdy samochód zdecydowanie najintensywniej się brudzi. Wiele deszczowych dni, spadające liście z drzew i niska temperatura powodują, że trudno jest zachować auto w należytej czystości. Nic zatem dziwnego, że to właśnie o tej porze roku zawsze duża część kierowców stara się, jak tylko może sprostać zadaniu posiadania czystego auta. Powstaje jednak bardzo często problem, czy myć lakier szczotką do mycia samochodu, czy może lepiej wybrać gąbkę?

Cechy gąbki do mycia

Wiele osób uważa, że dzięki temu, że gąbka do mycia jest delikatna i elastyczna, stanowi mniejsze zagrożenie dla uszkodzenia lakieru podczas mycia niż szczotka do mycia samochodu. Jest to po części prawda, jednak nie oznacza to z góry, że gąbką nie da się lakieru dotkliwie porysować. Można to bardzo łatwo zrobić w sytuacji, gdy nie czyści się należycie gąbki po myciu i pełna jest ona drobinek piasku.

Cechy szczotki do mycia

Powszechnie uważa się, że szczotka do mycia auta jest raczej nie najlepszym pomysłem. Wszystko z powodu nieumiejętnego jej używania, co spowodowało powstanie takiej właśnie opinii. Przede wszystkim nadmienić należy, że szczotka, aby była skuteczna i bezpieczna, musi być regularnie wymieniana. Korzystanie ze starej sztuki, to proszenie się o szkody. Z wiekiem bowiem włosie szczotki staje się sztywne i ostre, co powoduje rysowanie karoserii auta. Jeśli jednak szczotka jest w dobrej kondycji, to jej używanie jest o wiele lepszym pomysłem niż głąbki, ponieważ daje o wiele lepsze rezultaty mycia. Czyści lepiej i szybciej, więc nie traci się czasu na powtórne mycie gąbką.