Letnie opony zakładamy wtedy, gdy na zewnątrz panuje wyższa temperatura niż 7 stopni Celsjusza, czyli najczęściej wiosną. Nie należy zapominać o wymianie takich opon na zimowe w okresie jesiennym, kiedy na dworze mamy do czynienia z wyższymi wartościami niż 7 stopni Celsjusza. Na uznanie zasługują opony letnie 215 55 R16, które mają szerokie grono zadowolonych odbiorców. Jakie atuty ma tego typu ogumienie? O czym pamiętać podczas zakupu? Czym się kierować?

Opony letnie 215 55 R16

opony letnie 215 55 r16 diplomatLetnie ogumienie jest skierowane dla każdego, kto chce zachować komfort podczas jazdy, ograniczyć spalanie i zapewnić wszystkim pasażerom bezpieczeństwo. W tym wypadku opony sprawdzą się do aut takich jak Opel Astra, Skoda Octavia, Peugeot 308, Citroen C4, Honda Civic i wiele innych. Uniwersalna rozmiarówka ma wiele zalet i spełnia szereg funkcji w pojazdach. Oczywiście przed zakupem warto wiedzieć, co oznaczają dane wartości, jakie wskazują producenci opon. Początkowa liczba, 215, to wartość szerokości bieżnika ogumienia, która jest wyrażona w milimetrach. Kolejna cyfra, 55, oznacza stosunek wysokości do szerokości opony. Daje nam informacje o realnej wysokości ogumienia.

Literka R to oznaczenie radialnej opony, czyli najpopularniejszej w naszych czasach. Z kolei liczba 16 to rozmiar felgi wyrażony w calach. Na feldze montowane jest ogumienia.

Gdzie kupić letnie opony?

Nowoczesne opony letnie 215 55 r16 z powodzeniem zakupimy w internetowym sklepie. Doświadczeni sprzedawcy służą pomocą na każdym etapie doboru.