Nie każdy kierowca o tym wie, lecz oprócz paliwa, drugim czynnikiem koniecznym do działania samochodu, jest energia elektryczna. Pozyskiwana jest ona z akumulatora, który niestety posiada swoje wady. Najpoważniejszą z nich jest oczywiście duża wrażliwość na zimno.

Powoduje to, że jednym z podstawowych dodatków do samochodu jest prostownik. Co jednak ciekawe, ostatnimi czasy na rynku pojawiła się jego ulepszona wersja, czyli prostownik samochodowy z rozruchem.

Dlaczego akumulator jest problemem?

Zanim jednak przejdzie się do tego, z jakiego powodu każdy kierowca powinien być zaznajomiony z prostownikiem, najpierw trzeba się zastanowić nad tym, z jakiego powodu akumulator potrafi stwarzać problemy. Jest to urządzenie, które jest po prostu dużą baterią. Wadą takiej baterii jest to, że pod wpływem bardzo niskiej temperatury spada jej pojemność. Powoduje to, że gdy auto stoi dłuższy czas na mrozie, pojemność akumulatora spada do tego stopnia, że zawarta w nim energia jest zwyczajnie zbyt mała, aby uruchomić samochód. Powoduje to, że niezbędne jest podłączenie baterii pod prostownik, który przywróci jej energię.

Czym jest prostownik samochodowy z rozruchem?

Takie działanie można zrobić w sytuacji, gdy ma się pod ręką gniazdko elektryczne. Problem zaczyna się wtedy, gdy takowego nie ma. W tej sytuacji przydaje się prostownik samochodowy z rozruchem, czyli urządzenie, które jest w stanie po podłączeniu go do auta, uruchomić silnik. Bez ładowania, bez podłączania innego auta do naszego i co najważniejsze bardzo szybko.