Zwolennicy kupowania nowych aut twierdzą twardo, że nie warto kupować aut używanych. Jaka jest jednak prawda? Kiedy bardziej opłaca się zakupić pojazdy używane w Olsztynie? W jaki sposób najlepiej jest dokonywać zakupu?

Czy samochodowy używane w Olsztynie to dobra inwestycja?

Przeciwnicy aut używanych twierdzą, że często są one mocno zniszczone, przez co mogą zawodzić na drodze. Rzeczywiście, statystycznie używane samochody psują się nieco częściej. Jednakże, nie jest to regułą, od której nie ma wyjątków. Rzecz w tym, iż wiele zależy od rocznika pojazdu, liczby przejechanych kilometrów oraz tego, jak dbano o dane auto.

Na rynku są marki, które rzeczywiście został już wyeksploatowane do granic możliwości. Wydaje się jednak, że zakup samochodów używanych czasami może być udany. Na rynku wtórnym są bowiem również auta, które mają przed sobą jeszcze przynajmniej kilka lat udanej jazdy. Jak jednak trafić na takie auta?

Zaufany sprzedawca

Niewątpliwie, auto najlepiej kupować od kogoś, do kogo ma się zaufanie. Rzadko kiedy jednak istnieje możliwość zakupu samochodu od znajomego, któremu się ufa. Wydaje się jednak, że relatywnie dużym zaufaniem można obdarzyć salon samochodowy. Jak się okazuje, w salonie także jest względnie duży wybór samochody używane Olsztyn.

Ponadto, nie najgorszym pomysłem jest także kupno auta w komisie. Oczywiście, cena samochodu w komisie jest nieco wyższa niż w sprzedaży bezpośredniej. Z drugiej jednak strony, jeśli wybierze się dobry komis, można mieć pewność, że kupiło się wysokiej jakości samochód.

Pozostaje jeszcze rzecz jasna sprzedaż bezpośrednia. Jest to z pewnością najbardziej ryzykowne rozwiązanie. Rzecz w tym, że duży odsetek samochodów używanych w Olsztynie to słabe auta, od których lepiej trzymać się z daleka. Potrzebna jest fachowa wiedz,a aby wśród nich znaleźć atrakcyjne autko.