Pewna część z nas zastanawia się nad tym, czy da się oszukać ten miernik grubości lakieru. Nie tajemnicą jest to, że nawet markowe urządzenia rodzaju są zawodnymi, ale czy coś może wpłynąć na pomiary w sposób bezpośredni. Niektórzy sugerują, że wpływ na jego pracę może mieć lakier z drobinkami metalu. Tego typu lakiery istnieją i są używanymi w przemyśle motoryzacyjnym.

Może mieć z nimi problem miernik zakupiony za równowartości paczki papierosów na bazarze, ale miernik markowy raczej nie da się oszukać, bo w sensie elektronicznym taki miernik https://www.dlalakierni.pl/mierniki-lakieru jest opcją bardziej rozbudowaną. Mowa tu dokładnie o tym, że tego typu miernik może nawet współpracować z aplikacją na smartfon, która dba o to by wyniki pomiarów dały czytelny obraz w przypadku całego badanego pojazdu, ale i tego typu opcja nie jest w pełni bezbłędną.

Kombinowanie

W czasach obecnych istnieje elektronika wytwarzająca silne pole elektromagnetyczne, która wpływa na działanie telefonów i innej typowej elektroniki w swoim zasięgu. Mowa tu o tym, że za pomocą tego typu sprzętu handlarz będzie chciał wpłynąć na działanie markowego miernika grubości lakieru, ale tego typu wpływanie na ten sprzęt raczej się nie sprawdza, bo wyniki pomiarów mogą być albo tymi totalnie kosmicznymi, albo urządzenie nie zadziała.

Taki nie uczciwy handlujący raczej będzie dążył do tego drugiego scenariusza i nie ma w tym totalnie nic zaskakującego, bo kupujący może łyknąć tę ciekawą bajeczkę o niewielkich wadach, o ile miernik go nie poinformuje o poważnych nieścisłościach.

Klarowne sytuacje

W wielu przypadkach nie warto też kombinować, tak by uszkodzić miernik grubości lakieru klienta, bo może nie zdecydować się na zakup auta, czyli warto mu pokazać samochód z pewną ilością zarysowań i z pewną ilością jakichś innych drobnych defektów, bo one są raczej czymś normalnym.

Wiele znaczy też i to, by daną osobę oczarować w rozmowie, po to by się zapomniała ze sprawdzeniem kilku istotnych miejsc. Taka strategia sprzedawania aut działa, bo ludzie są omylni i często nie chce im się sprawdzać kilkudziesięciu miejsc jednocześnie.