W każdym aucie ogromne znaczenie mają opony. Pozwalają one zachować nie tylko komfort podczas jazdy, lecz także bezpieczeństwo. Kierowcy doskonale wiedzą, że do wyboru mamy modele zimowe, letnie i całoroczne. Te pierwsze zakładamy wtedy, gdy na zewnątrz panuje niższa temperatura niż 7 stopni Celsjusza. Analogicznie, opony letnie zakłada się w okresie cieplejszym, gdy temperatura przekracza już 7 stopni Celsjusza. Z kolei całoroczne są przeznaczone do jazdy przez cały rok, bez względu na pogodę. Popularnością cieszą się opony 205 55 16 do kupienia na Miwan. Co warto wiedzieć o tym ogumieniu?

Opona 205 55 16
Jak czytać oznaczenia na oponach? Okazuje się, że to zadanie jest bardzo łatwe. Pierwsza liczba, czyli 205, jest to szerokość opony. Wartość ta wyrażona zostaje w milimetrach. Kolejna liczba, 55, opisuje profil ogumienia. Najprościej rzecz ujmując, to wysokość ściany bocznej opony, którą liczymy od zewnętrznej krawędzi felgi do bieżnika. Tę wartość z kolei wyraża się w procentach. Ostatnia liczna wskazuje na średnicę felgi w calach. Jest ona mierzona od jednego rantu do drugiego rantu obręczy. W tym wypadku wynosi 16 cali.

Jak wybrać opony?
Jak wybrać najlepsze ogumienie? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu kierowców. Powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jakie marki spełnią nasze oczekiwania. Na szczęście w wielu miejscach uzyskamy pomoc w doborze. Możemy także poprosić wulkanizatora o to, aby pomógł nam wybrać niezawodne ogumienie do swojego pojazdu. Od tej pory można cieszyć się komfortową jazdą.