Kamera staje się dzisiaj coraz częstszym elementem wyposażenia samochodu. Oto 3 powody, dla których warto zdecydować się na jej zakupienie!

1. Dokumentacja zdarzeń na drodze

Przede wszystkim kamery samochodowe pozwalają na rejestrowanie zdarzeń na drodze. Kamera zamontowana na przedniej szybie samochodu przez cały czas nagrywa to, co dzieje się przed nim. Dostępne są też kamery nagrywające sytuację za pojazdem.

Nagrania z rejestratora mogą być dowodem podczas zdarzeń drogowych. Wówczas na ich podstawie można określić, po czyjej stronie leży wina kolizji czy wypadku, co również może posiadać duży wpływ na otrzymanie odszkodowania.

2. Pilnowanie samochodu na parkingu

Także kamera samochodowa może pomóc wtedy, gdy samochód często parkowany jest w miejscach publicznych. To właśnie tam istnieje ryzyko, że pojazd zostanie uszkodzony przez inne osoby.

Wiele rejestratorów posiada specjalną funkcję nagrywania postojowego, która nazywana jest także trybem parkingowym. Kamera może nagrywać stale lub też może wykorzystywać czujnik ruchu i uruchamiać się wtedy, gdy wykryje ruch w zasięgu czujnika.

3. Korzyści z modułu GPS

Warto także zaznaczyć, że kamery samochodowe mogą być wyposażone w moduły GPS, które lokalizują samochód satelitarnie.

Moduł GPS zastosowany w kamerze służy przede wszystkim do oznaczania prędkości, która zapisywana jest na nagraniu. Także takie kamery mogą rejestrować przejechaną trasę z dokładnymi współrzędnymi geograficznymi, a także może służyć jako nawigacja. Wybrane modele mogą także ostrzegać przed lokalizacją fotoradarów.