Dostępne na rynku pokrowce na fotele samochodowe produkowane są z różnych materiałów. Każdy materiał ma swoje właściwości. W ostatnim czasie da się zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się pokrowce welurowe. Warto poznać ich zalety i wady.

Zalety pokrowców welurowych


Największą zaletą pokrowców samochodowych wykonanych z weluru jest to, iż są ona niezwykle wytrzymałe i trwałe. Skutecznie chronią tapicerkę samochodową. Dodatkowo materiał ten jest przyjemny w dotyku. To dodatkowo zwiększa komfort podczas jazdy. Welur jest także bardzo elastyczny. Oznacza to, że welurowe pokrowce łatwo się zakłada, a po założeniu dobrze dopasowują się do kształtu fotela. Istotne jest także to, że welurowe pokrowce się nie nagrzewają. Jest to bardzo ważne podczas podróży w gorące letnie dni. Pokrowce z weluru najczęściej kupowane są jako pokrowce samochodowe uniwersalne.

Wady pokrowców welurowych


Uniwersalne pokrowce na fotele auta niestety nieco trudniej się czyści w porównaniu z innymi materiałami. Jeśli jednak w samochodzie nie podróżuje się z dziećmi lub psem to nie będzie to problem. Najlepszym sposobem na czyszczenie welurowego pokrowca jest jego zdjęcie i wypranie w pralce. Nie jest to zatem zbyt duży problem. Welurowe pokrowce są także nieco droższe od innych tego typu produktów. Ich cena warta jest jednak tej jakości. Czasem lepiej jest zapłacić za produkt nieco więcej, ale zakupić produkt trwały.