Smoliste kropki na dolnych partiach karoserii samochodowej to poważna bolączka kierowców szczególnie dotkliwa w okresie letnim. Często jej występowanie ma związek nie tylko z rozgrzanym asfaltem, ale także z remontami nawierzchni powszechnie występującymi na drogach po zimie.

Czyszczenie samochodu z asfaltowych odprysków

Usuwanie smoły z karoserii wbrew pozorom nie jest wcale bardzo skomplikowanym zabiegiem. Z pewnością każdy z nas poradzi sobie z problemem bez konieczności inwestowania pieniędzy w pracę profesjonalistów zajmujących się car detailingiem. Do usunięcia smoły z karoserii wystarczy zakupić odpowiedni środek w sklepie motoryzacyjnym, spryskać (lub rozsmarować) zabrudzone elementy i usunąć je delikatnie czysta szmatką. Dobrze jest po tej czynności umyć pojazd w miarę ciepłą wodą, aby usunąć dokładnie pozostałości po smole.
Do świeżych zabrudzeń można zaryzykować aplikacje wody z mydłem, jednak nie będzie ona tak skuteczna jak profesjonalne kosmetyki samochodowe. Woda z mydłem nie nadaje się też w sytuacji, gdy plamy powstałyby jakiś czas temu i już dobrze osiadły na lakierze samochodowym.
Plamy asfaltowe w postaci dorodnych kropek nie są estetyczne i psują wygląd pojazdu. Na ciemnych kolorach karoserii nie są one tak bardzo widoczne, ale jeśli jednak posiadamy pojazd biały to kontrast jest ogromny. Nie warto czekać na to aż smoła dobrze zaschnie na karoserii i usunąć zabrudzenie w pierwszej wolnej chwili.