Nowy samochód dla początkujących kierowców powinien wzbudzać zaufanie, być względnie tani, bezpieczny i łatwy w prowadzeniu. Oto kilka rad:

1. Wybór dla mieszczuchów

Zalecamy wybranie samochodu z benzyną zamiast oleju napędowego. Wciąż nie ma wielu małych samochodów z silnikami wysokoprężnymi, a korzyści czerpiesz, gdy pokonujesz wiele autostrad, co jest mało prawdopodobne, jeśli jesteś niedoświadczonym kierowcą.
Odwiedzając Volkswagen w Olsztynie lepiej wybrać mały samochód benzynowy, a jeśli dostępna jest opcja stop-start – zarówno w standardzie, jak i ekstra – wtedy będzie to strzał w dziesiątkę.

2. Koszty ubezpieczenia

Jedną z największych przeszkód w prowadzeniu pojazdów będą wysokie koszty ubezpieczenia. Ponieważ jesteś nowym kierowcą, Twój brak doświadczenia będzie działał przeciwko Tobie w oczach ubezpieczyciela. Jeśli przez 12 miesięcy nie będziesz mieć problemów, otrzymasz zniżkę, która obniży Twoją składkę. A jeśli nadal nie będzie żadnych roszczeń ubezpieczeniowych, to ta zniżka będzie rosła przez kolejne lata.

Kolejnymi sprawami, na które warto zwrócić uwagę w salonie Volkswagena w Olsztynie podczas zakupu samochodu dla nowego kierowcy, jest znalezienie takiego, z którym łatwo będzie się „dogadać”. Łatwe sterowanie, dobra widoczność, reagujący silnik i hamulce, przyjazne dla użytkownika elementy sterujące i automatyczna skrzynia biegów sprawią, że nowy kierowca poczuje się pewnie podczas jazdy za kierownicą.