Program VAG jest przeznaczony głównie do kompleksowej oraz profesjonalnej diagnostyki samochodów. Przez ten interfejs mogą być obsługiwane samochody takich marek, jak na przykład: Skoda, Audi, Seat lub Volkswagen.

Funkcje programu VAG – Co można zdiagnozować?

Wiele kierowców zastanawia się co można sprawdzić za pomocą takiego programu. Otóż, naprawdę wiele rzeczy. Przede wszystkim program sprawdzi: silnik, system ABS, poduszki powietrzne, skrzynie biegów, wszelkie wskaźniki, radio, system ogrzewania, system nawigacyjny, klimatyzacje, szyberdach, wszelkie wskaźniki oraz ksenony. Jak widać, program ma wiele wspaniałych funkcji, które sprawią, że podróżowanie samochodem będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Przy pomocy tego wspaniałego programu można zdiagnozować niemalże wszystkie systemy, które znajdują się w samochodzie. W ten sposób szybko będzie można wykryć usterkę, która może narobić wiele złego w aucie. Program VAG pozwala również w szybki sposób kasować kody usterek – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Oprócz tego, oprogramowanie to podgląda wszelkie parametry podczas długiej jazdy. Sprawdza nie tylko to jak pracuje silnik, ale również jak działa przepływomierz. Dodatkowo oprogramowanie pilnuje, aby w aucie była odpowiednia temperatura. Jest to bardzo ważne podczas bardzo długiej podróży.