Właściciele dbają o swoje samochody, skupiając się na karoserii o lakierze. Często zapominają, że wygląd uzupełniają zadbane koła i felgi. Często te elementy decydują o stylu całego samochodu.

Poprawa wyglądu opon

Koła pojazdu a w szczególności opony narażone są na kontakt z wodą i brudem. Z upływem czasu również tracą kolor i stają się szare. Wygląda to nieestetycznie i obniża wartość pojazdu. Możne a temu zapobiec wykonując regularnie czyszczenie opon. Zabieg ten powinien wyć wykonywany na umytej i wysuszonej powierzchni gumy. W zależności od rodzaju preparatu może to być pianka lub płyn w spryskiwaczu.

Wydłużenie żywotności opon

Prowadząc regularne czyszczenie opon, tworzy się warstwa ochronna przed przyszłymi zabrudzeniami. Jednocześnie struktura gumy jest nasączana preparatem, aby poprawić jej elastyczność. Te parametr również wpływa na żywotność opony i może poprawić komfort użytkowania. Warto zabieg powtarzać, aby uzyskać odpowiednią jakość warstwy ochronnej. Czyszczenie opon można wykonywać na gumie wykonanej z dowolnej mieszanki.

Felgi, czyli podstawa ładnego koła

Piękny wygląd świeżo czyszczonej opony może być doskonałym uzupełnieniem zadbanych felg. Taki zestaw podkreślić może charakter samochodu oraz styl dodatków. Warto również zadbać o powierzchnie felgi, aby pasowała do odnowionych opon. W tym wypadku można wykonać ponowne lakierowanie lub uzupełnić ubytki farby wynikającej z użytkowania. Przy okazji można sprawdzić, czy brzeg felg nie ma wgnieceń, które mogłyby uszkodzić oponę.