Amerykańska firma Firestone znana jest obecnie z produkcji opon o bardzo różnym zastosowaniu, a wśród swoich klientów ma producentów samochodów osobowym i ciężarowych, ale tez maszyn rolniczych i przemysłowych. Firma wytwarza również opony z najwyższej półki – klasy premium, które przeznaczone są do najlepiej wyposażonych modeli i dla najbardziej wymagających klientów.

Opony Firestone – rozpoznawalna na całym świecie jakość

opony samochodowe firestoneOd kiedy pod koniec lat osiemdziesiątych Firestone wykupione zostało przez japoński koncern Bridgestone poczyniono wiele inwestycji w proces produkcyjny i technologię wytwarzania, dlatego dzisiaj klienci mogą się cieszyć oponami najwyższej jakości. W amerykańsko – japońskich oponach stosowane są rozwiązania, które w znaczący sposób wpływają na poprawę parametrów związanych z bezpieczeństwem i komfortem jazdy a także właściwości jezdnych.

W oponach firmy Firestone stosowane są bardzo nowoczesne i zaawansowane technicznie mieszanki polimerów, które powodują że są one niezwykle wytrzymałe, a także odporne na zmieniające się warunki zewnętrzne. Opony nie zmieniają swoich właściwości w temperaturze niskiej, ani wysokiej, ani przy nagłych jej zmianach. Nie wpływa na nie również w znaczący sposób poziom wilgotności, czy zanieczyszczenia, które pojawiają się na drodze.

Projekty opon premium marki Firestone uwzględniają użycie bieżnika, który znacznie polepsza jakość prowadzenia i bezpieczeństwo. Specjalnie zaprojektowany kształt powoduje, że ciężar rozkłada się w nich proporcjonalnie, co wpływa na wysoką przyczepność. Kształt bieżnika powoduje również dość skuteczne odprowadzanie wody spod opon, co polepsza znacznie przyczepność podczas deszczu.