Maszyna polerska dual action wzorowo sprawdza się jeśli chodzi o konserwację oraz polerowanie lakieru. Korzystanie z maszyny polerskiej to przede wszystkim wygoda oraz oszczędność czasu. Dodatkowo sprzęt do polerowania nada o wiele więcej głębi lakierowi niż ręczne wykonywanie tej czynności.

Polerka obrotowa

Maszyna polerska obrotowa jest szczególnie polecana osobom, które posiadają już doświadczenie w kwestii polerowania lakieru. Maszyna obrotowa idealnie sprawdzi się podczas korekcji lakierów. Sam lakier po polerowaniu wygląda niesamowicie czysto i nieskazitelnie. Zasada działania jest banalnie prosta. Pad obraca się po stałej orbicie, co pozwala na rozprzestrzenianie pasty równomiernie po całej powierzchni. Pozwala to na stosowanie zarówno pasty mocno ścieralnej, jak i mniej.

Polerka orbitalna

Polerowanie orbitalne jest polecane osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polerką.
Jest to spowodowane bezpieczeństwem podczas użytkowania, co jest dużą zaletą. Polerka orbitalna swoją zasadę działania opiera na ruchach pada w kształcie elipsy. Jednakże wydobycie pełnego piękna i nieskazitelności lakieru jest niemożliwe, co jest ogromną wadą. Trzeba także dodać, że nie należy używać padów wełnianych. Może to stanowić poważne niebezpieczeństwo dla lakieru.

Podsumowując, wybierając maszynę polerską należy brać pod uwagę doświadczenie w tym temacie. Dla początkujących zdecydowanie trzeba polecić polerkę orbitalną, zaś osobom z doświadczeniem polerkę obrotową. Jednakże trzeba pamiętać, że pełne piękno jest możliwe do wydobycia jedynie za pomocą maszyny obrotowej, co wcale nie oznacza, że wybór orbitalnej jest złą opcją. Więcej w tym temacie znajdziesz na https://sklep.car-spa.pl/maszyny-polerskie/rupes-bigfoot-lhr-15-mark-ii-std-maszyna-polerska-dual-action-skok-15mm