Każdy samochód od czasu do czasu musi przejść proces polerowania lakieru. Niestety, ale z czasem lakier się niszczy. Wpływ ma na to wiele czynników. Z jednej strony warunki atmosferyczne, z innej warunki nawierzchni po jakiej się jeździ.

Polerowanie lakieru samochodowego nie jest czynnością bardzo skomplikowaną. Dlatego jeśli mamy trochę czasu możemy wykonać ją samodzielnie bez konieczności oddawania samochodu do warsztatu lakierniczego. Do polerowania lakieru potrzebne będą odpowiednie narzędzia. Może być to gąbka polerska lub futro polerskie.

Gąbki do polerowania

Gąbki polerskie są niezwykle proste w użyciu. Wystarczy odpowiednia pianka i można rozpocząć pracę. Z gąbek mogą korzystać zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane pod kątem polerowania lakieru. Gąbkę polerską najlepiej jest stosować do powierzchni lakierowanych, wszystkich etapów korekty lakieru, do nakładanie płynnych wosków.

Futro polerskie

Innym rozwiązaniem jest futro polerskie. To najczęściej stosuje się do ostrych i twardych padów polerskich. Nie jest to jednak urządzenie przeznaczone dla osób początkujących. Największymi zaletami futra polerskiego jest wyższa moc cięcia, szybkie usuwanie głębokich rys oraz małe ryzyko możliwości przypalenia lakieru. Jednak w przeciwieństwie do gąbki futro polerskie pozostawia zdecydowanie gorsze wykończenie.

Zatem wybór między gąbką a futrem zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i oczekiwań.