Skórzane tapicerki dodają samochodowy klasy i stylu – kto nie chciałby posiadać takiej w swoim samochodzie? Niestety, czas, intensywne użytkowanie oraz zaniedbania poprzednich właścicieli powodują, że z czasem skóra zaczyna tracić swoje właściwości, przecierać się, a nawet pękać.

Jak można zadbać o tapicerkę skórzaną?

Tapicerka skórzana, na której czas odbił swoje piętno, z powodzeniem może zostać przywrócona do stanu fabrycznego. Na rynku znajduje się wiele specyfików pozwalających na samodzielną renowację. Bez trudno znaleźć można również profesjonalny zakład zajmujący się czyszczeniem skóry oraz jej renowacją. I to właśnie im najlepiej powierzyć samochód, szczególnie jeżeli jest klasykiem lub po prostu oczkiem w głowie.

Renowacja tapicerki skórzanej

Niestety, wiele osób, szczególnie leasingujących samochody, w ogóle nie dba o tapicerkę skórzaną, np. poprzez regularne czyszczenie skóry oraz jej konserwowanie. Powoduje to, że już nawet po 3-5 latach skóra wymaga gruntownej renowacji. Dzięki profesjonalnej renowacji tapicerki skórzanej odzyska ona swój blask nowości. Jest to proces skomplikowany, który polega na usunięciu wszystkich zanieczyszczeń, by w kolejnej fazie usunąć pęknięcia, dziury i obtarcia. W ostatniej fazie skóra zabezpieczana jest środkami, dzięki którym zwiększa się jej odporność na zniszczenia.

Tapicerka skórzana jest elementem wyposażenia, który nadaje samochodowi charakteru. Pod jednym warunkiem – jest zadbana, czysta, bez przetarć. Jeżeli o to nie zadbamy, osiągniemy efekt odwrotny do pożądanego.