Wiele się mówi ostatnimi czasy o rozszerzeniu oferty sprzedażowej przez salony samochodowe o pojazdy używane. Rzadko kiedy padają jednak jednoznaczne argumenty za tym sposobem zakupu samochodu. Czemu to właśnie do salonu samochodowego klienci powinni przyjeżdżać po używane samochody?

Przede wszystkim jakość

 

Ten kto choć raz próbował kupić samochód z drugiej ręki ten wie, jak bardzo nieprzyjemny i trudny w realizacji jest to projekt.

Rynek w ogromnej większości zalany jest samochodami, które posiadają większe lub mniejsze wady i usterki, które sprzedawcy za wszelką cenę starają się ukryć przed kupującymi. Nie jest tu mowa o nieistotnych detalach, ale o tak newralgicznych sprawach jak przebieg pojazdu, historia serwisowania, a nawet zatajenia ewentualnych kolizji i wypadków.

Tak upudrowane pojazdy sprzedawane są jako bezwypadkowe i w stanie idealnym, co bardzo szybko wychodzi na jaw, jednak w ogromnej większości jest już za późno na skuteczne dochodzenie swoich praw przez klientów.

Salon samochodowy oferuje pojazdy używane, jednak o sprawdzonej i zagwarantowanej przeszłości. Auta przed sprzedażą poddawane są szczegółowym badaniom technicznych przez wykwalifikowaną kadrę, co gwarantuje, że kupno samochodu używanego jest bezpieczne jak nigdy wcześniej.

Dodatkowe aspekty

 

Kupując używany samochód ciężko jest oczekiwać jakiś gratisów, czy też promocji. Czasem zdarza się, że sprzedawca dorzuci do pojazdu zimowe opony, jednak robi to nie w celu zachęcenia klienta do kupna ale bardziej aby pozbyć się niepotrzebnych opon z garażu.

Salony samochodowe mają w tym punkcie zupełnie inną taktykę. Powszechne są nawet 2 letnie gwarancje, darmowe okresy serwisowe, a nawet opłacanie na rok pełnego ubezpieczenia. Salony robią dosłowne wszytko, aby przyciągnąć do siebie klientów. A są to na tyle atrakcyjne wartości dodane, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.