Podczas wieloletniej eksploatacji samochodu naturalnym jest, że pewne jego części starzeją się i wymagają naprawy lub wymiany. Nie inaczej jest z lakierem samochodowym, który ze względu na ekspozycje na warunki atmosferyczne stosunkowo szybko ulega matowieniu.
Kładzenie nowej powłoki lakierniczej jest całkowicie nieekonomiczne. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się odnawianie lakieru.

Jak wybrać polerkę?

Jeśli będziemy chcieli odnowić lakier na swoim samochodzie, najlepiej jest to wykonać stosując specjalną maszynę do polerowania lakieru. Istnieje oczywiście możliwość zrobienia tego ręcznie, ale wymaga to znacznej siły fizycznej i ogromnej ilości wolnego czasu.

Czym się kierować przy wyborze polerki? Maszyna do polerowania lakieru (https://glossfactory.pl/maszyny-polerskie) powinna mieć przede wszystkim:

– optymalną moc, która jest niezbędna do efektywnej pracy. Przyjmuje się, że najlepsze są polerki posiadające moc około 1kW,

– odpowiednią prędkość obrotową – jest to parametr bezpośrednio przekładający się na efekt pracy. Do zniwelowania dużych rys konieczna będzie duża prędkość, natomiast do prac detailingowych i precyzyjnych polecana jest raczej niższa z uwagi na możliwość spowodowania uszkodzeń. Z tego powodu najbardziej polecaną jest polerka posiadająca regulację prędkości,

– niezbyt dużą wagę. Polerowanie jest czynnością czasochłonną nawet przy metodzie mechanicznej. Praca przy użyciu ciężkiej i nieporęcznej maszyny będzie skutkowała bólami rąk, a może nawet kontuzjami.