Marka Zeetex produkująca opony do samochodów to jedna z tych, które niespodziewanie szybko wspięły się na szczyty i zbudowały silną pozycję na rynku. Tym bardziej wspomniana firma zasługuje na uznanie, ponieważ pochodzi z Emiratów Arabskich.

Nieco historii…

Dwadzieścia lat. Dokładnie tyle potrzebowała firma Zeetex, aby zbudować silną pozycję w branży motoryzacyjnej i stworzyć swoją markę rozpoznawalną na całym świecie. Dostawca ten ma swoją siedzibę w Dubaju w strefie ekonomicznej Jebel Ali, a właścicielem jest spółka Zafco.

opony zeetex
Opona Zeetex – wysoka jakość

Nie każdy wie, że nim marka opon powstała, to wspomniana spółka w 1996 roku podjęła się współpracy z włoską firmą Pirelli. Wówczas rozpoczęto dystrybucję ogumienia na rynek afrykański. Po kilku latach, Zafco sprzedawało opony zarówno w krajach północnej Afryki, jak i państwach Bliskiego Wschodu. Po szybkim sukcesie, firma rozpoczynała dystrybucję na inne państwa, m.in. Ekwador, Brazylię oraz Stany Zjednoczone. To właśnie to stało się przyczyną stworzenia własnej marki opon, która oficjalnie powstała w 2002 roku.

Zeetex opony na miarę XXI wieku

Marka Zeetex zadebiutowała z pomocą opon letnich do samochodów osobowych, a następnie poszerzyła swoją ofertę o auta terenowe i ciężarowe, a także ogumienie zimowe i całoroczne. Obecnie jednak produkuje opony dla samochodów osobowych, SUVów z napędem 4×4, samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów, które powstają m.in. w zakładzie w Chinach. Pracują nad nimi najlepsi specjaliści, którzy korzystają z zaawansowanej technologii.